У Хойніках прайшоў турнір на прызы Алега Лобана

У Хойніках прайшоў адкрыты абласны турнір на прызы майстра спорту міжнароднага класа Алега Лобана. У спаборніцтвах прынялі ўдзел больш за 100 юных атлетаў з 9 раёнаў Гомельшчыны. Арганізатарам спаборніцтваў выступіла Дзіцяча-юнацкая спартыўная школа "Алімп 2018.» Хойніцкага раёна.

Турнір адбыўся ўжо ў трэці раз. Перамогу па каэфіцыенту Сінклера атрымалі Арцём Палякоў (Гомель) і Алеся Царенок (Хойнікі).

Залатыя медалі спаборніцтваў заваявалі выхаванкі мясцовай ДЮСШ Аляксандра Залесова (45 кг), Крысціна Kugaeva (55 кг) і Алеся Царонак (64 кг).

Сярод юнакоў лепшымі сталі Аляксей Рабко (38 кг), Аляксандр Зязюлькіна (62 кг), Цімур Краўчук (73 кг).

Нагадаем, Алег Лобан сёння з'яўляецца старшым трэнерам мужчынскай нацыянальнай каманды па цяжкай атлетыцы. Будучы прафесійным спартсменам станавіўся ўладальнікам бронзавага медаля ў рыўку на чэмпіянаце свету 2013 года. Таксама ў калекцыі Алега Яўгенавіча – срэбра і бронза юніёрскіх чэмпіянатаў свету. Неаднаразовы чэмпіён краіны, уладальнік і прызёр Кубка Беларусі.

Фотаздымак Наталі Малаток, газета “Хойніцкія навіны”