У Бухарэсце стартуе юніёрскі і моладзевы чэмпіянат Еўропы

У Бухарэсце стартуе юніёрскі (U20) і моладзевы (U23) чэмпіянат Еўропы. На памост у сталіцы Румыніі на працягу 10 дзён выйдуць амаль 500 спартсменаў з парадку 40 краін.

абодва турніру – ліцэнзійныя і даюць спартсменам права зарабіць ачкі ў алімпійскі рэйтынг Токіо-2020. Юніёрскі чэмпіянат носіць залаты статус, моладзевы – сярэбраны.

Зборную Беларусі ў Бухарэсце прадставяць 12 атлетаў. На юніёрскім чэмпіянаце Еўропы выступяць Ягор Папоў (55 кг), Дзяніс Атрошчанка (61 кг), Дзмітрый Іваноў (67 кг), Ігар Лозка (81 кг), Сяргей Шаренков (89 кг), Андрэй Арляня (102 кг), Канстанцін Куроўскі (109 кг) і Кірыл Абрамовіч (+109 кг). На моладзевым першынстве каманду прадставяць Людміла Псыщаница (55 кг), Генадзь Лапцеў (67 кг), Аляксей Мжачик і Эдуард Зязюлін (абодва – +109 кг).

расклад спаборніцтваў

18 Кастрычніка, пятніца

16:00 – жанчыны (yuniorki), група В (45 кг, 49 кг)
17:15 – цырымонія адкрыцця
18:00 – жанчыны (yuniorki), група А (45 кг)
20:00 – жанчыны (yuniorki), група А (49 кг)

19 Кастрычніка, субота

14:30 – мужчыны (юніёры), група А (55 кг)
17:00 – жанчыны (U23), група А (45 кг, 49 кг)
19:00 – мужчыны (юніёры), група А (61 кг)

20 Кастрычніка, нядзеля

11:30 – жанчыны (U23), група А (55 кг)
15:00 – жанчыны (yuniorki), група А (55 кг)
17:30 – мужчыны (U23), група А (55 кг)
19:00 – жанчыны (yuniorki), група А (59 кг)

21 Кастрычніка, панядзелак

09:00 – мужчыны (юніёры), група В (67 кг, 73 кг)
11:30 – жанчыны (U23), група А (59 кг)
15:00 – мужчыны (юніёры), група А (67 кг)
17:30 – жанчыны (U23), група А (64 кг)
19:00 – мужчыны (юніёры), група А (73 кг)

22 Кастрычніка, аўторак

9:00 – жанчыны (yuniorki), група В (64 кг, 71 кг)
11:00 – мужчыны (U23), група А (61 кг)
12:30 – жанчыны (U23), група А (71 кг)
14:30 – жанчыны (yuniorki), група А (64 кг)
16:30 – мужчыны (U23), група А (67 кг)
19:00 – жанчыны (yuniorki), група А (71 кг)

23 Кастрычніка, серада

12:00 – мужчыны (U23), група А (73 кг)
15:00 – жанчыны (yuniorki), група А (76 кг)
17:00 – мужчыны (U23), група А (81 кг)
19:00 – жанчыны (U23), група А (76 кг)

24 Кастрычніка, чацвер

9:30 – мужчыны (юніёры), група В (81 кг)
11:30 – мужчыны (юніёры), група В (89)
15:00 – мужчыны (юніёры), група А (81 кг)
17:00 – жанчыны (yuniorki, U23), група А (81 кг)
19:00 – мужчыны (юніёры), група А (89 кг)

25 Кастрычніка, пятніца

12:00 – мужчыны (U23), група А (89 кг)
15:00 – жанчыны (yuniorki), група А (87 кг)
16:30 – мужчыны (U23), група А (96 кг)
19:00 – мужчыны (юніёры), група А (96 кг)

26 Кастрычніка, субота

10:30 – мужчыны (юніёры), група А (102 кг)
14:30 – жанчыны (yuniorki, U23), група А (+87 кг, 87 кг)
16:30 – мужчыны (юніёры), група А (109 кг)
19:00 – мужчыны (юніёры), група А (+109 кг)

27 Кастрычніка, нядзеля

9:00 – мужчыны (U23), група А (102 кг)
10:30 – жанчыны (U23), група А (+87 кг)
12:30 – мужчыны (U23), група А (109 кг)
14:30 – мужчыны (U23), група А (+109 кг)