Універсіада-2019 завершилася

Універсіада-2019, в / к 96 кг. Зліва направо стоять: Віктор Ладесов, Максим Мудревскій (2 м.), Сергій Шаренка (1 м.), Роман Балакін (3 м.)

В Мінську, в СДЮШОР профспілок “Спартак” завершилася республіканська Універсіада-2019 з важкої атлетики. У другій і третій день змагань в столичній школі штанги виступили і представники національної команди.

День другий: вихід збірної

Впевнену перемогу у ваговій категорії до 73 кг здобув Ілля Жерновський (ВДУ im.Masherova, Вітебськ). У двоборстві він показав результат – 290 кг (130+160). Друге місце зайняв Олександр Трапша (BGUFK, Мінськ) – 250 кг (120+130). З третім результатом завершив виступ Кирило Гатов (BGSHA, гірки) – 227 кг (105+122).

Вадим лихоманить (ГрГУ ім.Купали, Гродно) переміг у ваговій категорії до 81 кг – 325 кг (150+175). Срібним медалістом став студент Поліського державного університету (Пінськ) Владислав Грудовік. Він показав результат у двоборстві – 283 кг (133+150). Дмитро Проц (BGSHA, гірки) посів третє місце – 265 кг (120+145).

А у вазі до 89 кг кращим став Сергій Гаранін (БНТУ, Мінськ) – 351 кг (156+195). другим став Ренат Рагімов (BGUFK, Мінськ) – 330 кг (151+179), третім – Олександр Берсанов (ВДУ im.Masherova, Вітебськ) – 322 кг (145+177).

Олімпійський чемпіон Валерій Шарій перебував у гарному настрої на Універсіаді-2019

день третій: очікувані вікторії

У заключний день змагань у ваговій категорії до 96 кг перемогу здобув Сергій Шаренка (BGUFK, Мінськ) – 345 кг (155+190). Вирішив не нав'язувати боротьбу своєму молодшому товаришеві Максим Мудревскій (БНТУ, Мінськ) – 314 кг (141+173). Срібний призер чемпіонату Європи в ривку відновлюється після тривалого сезону, але не відмовив рідного вузу в виступі на Універсіаді. А замкнув трійку призерів Роман Балакін (БГАТУ, Мінськ) – 305 кг (139+166).

Старший тренер збірної Валерій Сізенок (справа) дякує Максима Мудревского за виступ

Багатьох порадувало участь на турнірі у ваговій категорії до 102 кг чемпіона світу і Європи Євгенія Тіхонцова. Але рекордсмен континенту також боровся не за себе, а за свій навчальний заклад – Білоруський національний технічний університет. Євген виступив тільки в ривку, де впорався з вагою в 135 кг.

Євген Тіхонцов – єдиний підхід на Універсіаді-2019

А перемогу в цій категорії здобув Андрій Орлятко (BGUFK, Мінськ) – 327 кг (147+180). Другий результат показав Ілля Шапіро (БДПУ, Мінськ) – 315 кг (145+170). “Бронзу” завоював Єгор Кот (БГАТУ, Мінськ) – 292 кг (135+157).

Універсіада-2019, в / к 102 кг. Зліва направо стоять: Степан Mihov, Ілля Шапіро (2 м.), Андрій Орлятко (1 м.), Єгор Кот (3 м.), Віктор Ладесов, Валерій Шарій

Константин Куровский (ГрГУ ім.Купали) очікувано став переможцем у ваговій категорії до 109 кг – 355 кг (160+195). слідом розташувалися Дмитро Самут (BGUFK, Мінськ) – 279 кг (121+158) і Михайло Вітукевіч (ВДУ im.Masherova, Вітебськ) – 278 кг (123+155) відповідно.

Універсіада-2019, в / к 109 кг. Зліва направо стоять: Степан Mihov, Дмитро Самут (2 м.), Константин Куровский (1 м.), Михайло Вітукевіч (3 м.), Валерій Шарій, Володимир Єрмолаєв

А в категорії понад 109 кг кращий – Ілля Лебедєв (ВДУ im.Masherova, Вітебськ) – 325 кг (150+175). Євген Бородько (БГАТУ, Мінськ) – другий – 280 кг (130+150). На третьому щаблі п'єдестал – Павло Корзун (BGSHA, гірки) – 225 кг (105+120).

Андрій Орлятко і Ілля Лебедєв

Дань студенческому спорту

Відвідали Універсіаду і тренери національної команди. Головком чоловічої збірної Віктор Шершуков уважно стежив за виступом Сергія Шаренкова. Турнір вузів став для перспективного спортсмена контрольною перевіркою перед юнацьким чемпіонатом Європи в Ізраїлі.

Віктор Шершуков (зліва) і Олексій Шарій вивчають протоколи змагань

– Виступ наших збірників тут – це данина тому, що всі вони ще вчаться, – зазначив Віктор Шершуков. І хочу зауважити, що студентський спорт – це дуже серйозний пласт. звичайно, хлопцям приємно виступати в одному залі з чемпіонами світу та призерами топ-турнірів. Це величезна мотивація. Але в кінці сезону членам національної команди важко змагатися навіть тут. В основному, вони виконують по одному походу. єдиний, хто виступав в повну силу – Сергій Шаренка. І він показав пристойний результат. Був близький до рекорду, але Сергій встановить його в Ейлаті.

Сергій Шаренка і тренер команди БГУФК Олексій Шарий

А за підсумками командних змагань Кубок турніру завоював Білоруський державний університет фізичної культури. Студенти принесли в скарбничку головного спортивного вузу країни 217 очок.

Тренер БГУФК Олексій Шарий – з Кубком Універсіади-2019

Друге місце зайняла команда Вітебського державного університету імені Петра Машерова – 187 балів. Замкнули трійку командної першості штангісти Білоруського державного аграрного технічного університету – 162 очки.