Кубок Олександра 2019: підсумки першого дня (+відео)

Геннадій Лаптєв, фото Дмитра Грибовського, weightlifting.by

У Гродно стартував міжнародний турнір пам'яті дворазового олімпійського чемпіона Олександра Курлович – Кубок Олександра 2019. У перший день змагань на помості льодового палацу спорту було розіграно 8 комплектів нагород.

Юлія Асаёнок – в новій категорії

Відкрили програму турніру жінки у ваговій категорії до 49 кг. Відзначимо, що до числа цих учасниць приєдналася і Юлія Асаёнок, яка спочатку збиралася виступати в своєму коронному вазі (до 45 кг).

Зрозуміла справа, що білорусці в такій ситуації було важко боротися за високий результат. Тому основна боротьба розгорнулася між китаянкою Чжан Жун і Nigoroj Aʙdullaevoj з Узбекистану. Втім, Юлія Асаёнок здаватися не збиралася і вирішила свої, нехай і локальні, завдання. В обох вправах білоруска стала третьою, взяв 57 кг в ривку і 73 кг – у поштовху. За підсумками двоборства Юлія Асаёнок також завоювала бронзову медаль з результатом 130 кг в двоєборстві.

Чжан Ронг з Китаю вже з перших підходів кожного з вправ забезпечила собі золоті медалі. За підсумками двоборства представниця Піднебесної показала результат в 199 кг (91 кг в ривку + 108 кг у поштовху). Нигора Абдуллаева стала второй. Её результат в сумме – 163 кг (73 + 90). До речі, Нигора Абдуллаевасамая юная участница соревнований. Ей всего 15 років!

После церемонии награждения Юлия Асаёнок рассказала, почему в последний момент было принято решение сменить весовую категорию:

Уже конец сезона, и я думаю о будущем. Начинаю набирать вес, чтобы поднимать большие килограммы. Всё же результаты пошли на спад. Грубо говоря, сейчас запасаюсь весом на зиму. Поэтому посовещались с тренером и решили: конкуренции в категории до 45 кг нет, а в 49 кг выступать престижнее. Всё-таки, олимпийский вес. Що стосується малої кількості учасниць, то на турнірі справа не в конкуренції. Більшої мотивацією для мене було вшанувати пам'ять славетного спортсмена – Олександра Курлович.

дуель чемпіонок

Не дивлячись на не значне число учасників турніру, в Гродно приїхало чимало титулованих атлетів. так, у ваговій категорії до 55 кг розгорнулася справжня битва еліти. На золоту медаль претендували відразу три титуловані спортсменки: чемпіонки світу чи Яцзунь (Китай) і Зульфія, а також ще одна представниця Піднебесної Чжан МІНІСТР – срібний і бронзовий призер планетарних форумів. Крім того, компанію маститим учасницям склала срібний призер чемпіонату Європи в Батумі-2019 Світлана Єршова.

Втім, з перших підходів основна боротьба зав'язалася між спортсменками з Китаю. До того ж, Зульфія Чиншанло виступила не так вдало в ривку, закінчивши перший рух з результатом в 85 кг. Тоді як Яцзунь і Ваньцюн особливих проблем з вправою не зазнали, посівши перше і друге місця відповідно з однаковим результатом – 96 кг.

У поштовху китайські спортсменки продовжили свій переможний шлях. Незважаючи на те, що до останнього Чиншанло намагалася поліпшити свої позиції. Проте в сумі двоєборства кращою стала чи Яцзунь217 кг (96 + 121). Друге місце зайняла Чжан Ваньцюн – 215 кг (96 + 119). Zwlfïï Чиншанло – бронза. її результат – 200 кг (85 + 115).

відсутність мотивації

У другому потоці змагань виступили чоловіки. У ваговій категорії до 61 кг на поміст вийшли лише два атлета, але вельми титулованих. Срібний призер чемпіонату світу Ігор Сон з Казахстану і чемпіон Європи (а також володар бронзи планетарного форуму Шота Мішвелідзе з Грузії.

На жаль, атлет з Казахстану не впорався зі своїми першими двома спроб в 100 кг в ривку і від подальших підходів відмовився. Таким чином, Шота Мішвелідзе переміг з результатом в 266 кг (123 + 143). Після виступу грузинський атлет в бесіді з Weightlifting Belarus зазначив, що був засмучений відразу з дистанції свого конкурента. Особливої ​​мотивації боротися за високий результат у Мішвелідзе вже не було.

білоруси – з медалями, але поки без золота

А у ваговій категорії до 67 кг вже з перших підходів було зрозуміло, яким чином розподіляться місця серед учасників. І кожен зі спортсменів зумів порадувати уболівальників.

Перемогу здобув чинний рекордсмен світу в ривку, китаєць Хуан Район Міньхан. Він став переможцем турніру Alexander Cup з результатом 318 кг (151 + 167). Примітно, що Район Міньхан намагався замахнутися на власний світовий рекорд, але спроба в 156 кг йому не скорилася. Потрібно віддати належне гродненським уболівальникам: вони підтримували кожного атлета, незважаючи на його приналежність до тієї або іншій країні. Хуану дісталися найгучніші оплески. Порадувати глядачів рекордом у Район Міньхан не вийшло, але низьким поклоном уболівальників китайський спортсмен щиро віддячив.

У бесіді з Weightlifting Belarus Хуан Район Міньхан поділився своїми враженнями від виступу:

– Я заздалегідь планував побити свій рекорд. Але не очікував, що віддам стільки сил вже на перших спробах. На жаль, на більш мене не вистачило. Але я не засмучений. Зазнав позитивні емоції від виступу на Alexander Cup в Білорусі!

А друге місце зайняв наш Геннадій Лаптєв. Він показав результат – 292 кг (132 + 160). Слід зазначити, що чемпіон Європи в Батумі-2019 – поки єдиний атлет на Alexander Cup, кому підкорилися всі шість підходів! Після церемонії нагородження Геннадій Лаптєв розповів нам, що він радий тому, як все для нього склалося на турнірі:

– Дуже задоволений собою. Адже рік видався надзвичайно важким. І в кінці сезону показати непоганий результат – завжди здорово. Виступити на шість підходів було своєрідною авантюрою. З тренерами не знали, на що я зараз готовий. Почали з маленького ваги, а потім вже потім, оцінюючи свої сили, пішли на максимум. Приємно було виступати при рідних стінах і чути підтримку своїх же уболівальників на своєму ж помості. Але будь турнір на початку року – довелося б вигравати :).

Третє місце зайняв італієць Антоніо Indoviglia252 кг (116 + 136).

Завершився другий потік виступом атлетів в категорії до 73 кг. Особлива боротьба між спортсменами не зав'язалося. Перемогу здобув чемпіон Азії юань Chenshfey з Китаю – 341 кг (153 + 188). Друге місце зайняв білорус Вадим лихоманить 305 кг (135 + 170).

перші рекорди

У заключному потоці першого дня змагань виступили жінки. У ваговій категорії до 59 кг учасниці особливих сюрпризів не піднесли. Золото завоювала представниця Азербайджану, чемпіонка світу, триразова переможниця континентальних форумів Боянка Костова 215 кг (95 + 120). срібло в Ізабелли Яйлян – 202 кг (92 + 110), бронза – Кьяри Піккіно (Італія) – 176 кг (82 + 94).

У ваговій категорії до 64 кг також серйозної боротьби між дівчатами не зав'язалося. Проте, не обійшлося без рекордів. Перемогу здобула китаянка Хуан Тін – 237 кг (107 + 130). Вона побила свій власний світовий рекорд серед юніорок (105 кг) в ривку.

Другий результат показала Kumuşxon Fajzullaeva з Узбекистану – 218 кг (98 + 120) і встановила новий світовий рекорд серед дівчат. Попереднє досягнення в 97 кг також належало цю спортсменку.

Третє місце зайняла дворазова чемпіонка Європи, росіянка Наталя Хлёсткіна – 194 кг (84 + 110). Після виступу вона оцінила організацію турніру:

– В Гродно – бездоганна чистота. Мені тут все подобається, просто ідеально. Місто дуже цікавий, своєрідний, цікавий. організація – на вищому рівні, прямо як на міжнародних турнірах.

У ваговій категорії до 71 кг місця розподілилися наступним чином: перемогу здобула Катерина Бикова (Казахстан) – 210 кг (93 + 117), друге місце посіла Іоланта Вітер – 195 кг (88 + 107), бронзу завоювала Марина Оман (Ізралія) – 175 кг (80 + 95).

курс “золото”

завтра, у другий день змагань, на турнірі Alexander Cup будуть розіграні нагороди у вагових категоріях до 81 кг і 89 кг у чоловіків, а також у жінок – до 76 кг, 81 кг, 87 кг і понад 87 кг. Білоруську команду представлять Ігор Лозко, Петро Асаёнок (обидва – 81 кг), Максим Мудревскій (89 кг), Дар'я Наумова (76 кг) і Діна Сазановец (81 кг).

Після першого дня Alexander Cup в медальному заліку збірна Китаю, на рахунку якої 6 нагород в двоєборстві (5 золотих і 1 срібна). Другими йдуть важкоатлети з Казахстану – дві медалі (1 золото і 1 бронза). Команда Білорусі замикає трійку лідерів – у нас три медалі (2 срібла і 1 бронза).

Онлайн-трансляція змагань доступна на нашому сайті і Youtube-каналі. Також ви можете ознайомитися з медіа-гідом, де знайдете корисну інформацію про турнір Alexander Cup.

Текст і відео: Олексій Ковальов